Projekt START - Adaptační programy prvňáčků


Vloženo: 4.01. 2018 v 17:24
Na adaptačních programech se podílí ve škole převážně třídní učitelé, kteří formou hry a pohádek učí prvňáčky, jak se k sobě vzájemně chovat, jak se orientovat ve škole a jejím okolí. Podílejí se na přípravě různých aktivit a doprovodných programů pro žáky. Dále spolupracují s rodiči a vychovatelkami školní družiny, při práci jim pomáhají školní asistenti. 
 
V rámci adaptačních programů se uskutečnilo vánoční posezení s rodiči, na kterém děti zazpívaly rodičům vánoční koledy a ukázaly své výrobky. V prosinci žáci s třídními učiteli navštívili Výstavu čertů a betlémů. V rámci Dne otevřených dveří připravili nejen prvňáčci pro rodiče ukázky své práce a svých dovedností. 
 
Na adaptačních programech pro žáky spolupracuje škola i se organizací Zámek Klášterec nad Ohří. Před Vánoci se uskutečnil již druhý letošní adaptační program pro žáky prvních tříd. Program se konal dne 20. prosince v Kině Egerie. Žáci měli možnost shlédnout film Přání k mání. Po promítání bylo připraveno malé vánoční občerstvení. Poté v rámci základního seznámení s vánočními zvyky odehrálo Divadlo Hnedle vedle Tomáše Bartáka hru o Ježíškovi.