Základní škola, Klášterec nad Ohří, Školní 519, okres Chomutov
právě se nacházíte » úvodní strana » aktuální­ informace »

Svět záchranářů Karlovy Vary


Vloženo: 19.02. 2018 v 17:53 | přečteno: 228 | › foto [22] | › tisk | › odeslat
V pondělí 12. 2. jsme jeli společně se 3.B autobusem do Karlových Varů na exkurzi do Světa záchranářů.

Když jsme přijeli, rozdělili jsme se všichni do čtyř skupin. S mou skupinou jsme šli nejprve do domečku Domov, kde jsme si říkali, jaká rizika na nás mohou čekat doma. Tam to bylo super.

Potom jsme šli k záchranářům do domečku 1.pomoci, kde jsme si prohlédli sanitku s vybavením a zopakovali si důležitá telefonní čísla.

Poté následovala přestávka na svačinu a nákup reflexních prvků.

Následně jsme pokračovali do domečku Hasiči, kde jsme se dozvěděli, jaké škody může napáchat oheň a jak ho zastavit, pokud to ještě jde.

Nakonec nás čekal domeček Policie, kde jsme se dozvěděli, jak vám někdo může ublížit přes internet. Tam se většina z nás dozvěděla to, co ještě vůbec nevěděla.

Potom už jsme jeli zpátky domů. Výlet jsme si moc užili.

 

Ohlasy žáků 3.B:

V úterý jsme byli v Karlových Varech na akci Svět záchranářů. Dozvěděli jsme se tam, kde všude na nás číhá nebezpečí. Policisté nám povídali o nebezpečí facebooku. Pak jsme šli k záchranářům. Ti nám povídali o tom, jak se máme v nebezpečných situacích zachovat a které telefonní číslo použít. Nakonec jsme byli u hasičů. Dozvěděli jsme se, jak nebezpečný může být oheň. Je dobrý sluha, ale špatný pán. Výlet se mi moc líbil.  Jirka Koubek

Skupina, ve které jsem byl já, šla nejdříve k hasičům. Když jsme odcházeli k policistům, hasiči nám řekli, ať u policistů řekneme, že hasiči pozdravují „esenbáky“. Tak jsme jim to řekli. U policistů jsme si vyprávěli o nebezpečí na internetu, převážně na Facebooku. V domě rizik jsme hledali chyby, které způsobují nehody. Na záchrance jsme skládali telefonní čísla k obrázkům s různými nebezpečnými situacemi. Viktor Kostur

Šli jsme k záchranné službě, která nám ukázala celou výbavu sanitky. Vzali nás do jeskyně, kde jsme se dověděli, jak nebezpečný může být oheň. Tento výlet bych každému doporučil, je velice poučný. Jirka Berky

Záchranáři nám pouštěli videa s nebezpečnými situacemi. Páni od policie nám pověděli, jak nebezpečný je Messenger. Tak teď vím, že si máme dávat pozor, koho si přidáváme do přátel. Zajímavá byla přehlídka záchranářských aut a vybavení. Z výletu mám spoustu zážitků. Martina Skoková

Byli jsme u hasičů. Tam jsme si povídali o vypuknutí požáru a jeho uhašení. Pamatuji si, že při požáru budu volat č. 150, u krádeže č. 158 a u úrazu č. 155. Musím říci, že se mi výlet moc líbil.  Simona Nečasová

Měli jsme možnost vidět ukázku skutečného domova, kde nám pán ukázal, jaká nebezpečí na nás číhají. Nejvíce mě zaujalo vyprávění o policii. Výlet se mi líbil. Verča Tvrdíková

Ve světě záchranářů byli hasiči, policie a záchranáři. S hasiči jsme byli v jeskyni a povídali jsme si o ohni. Policista nám povídal o Facebooku. Záchranář nám ukázal, co zajímavého mají v autě. Ve Světě záchranářů se mi líbila kyslíková maska. Vašek Voda

 

Veronika Siváková, 3.A

FotogalerieVIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA
Panoramatické prohlídky
ONLINE KAMERA
Bakaláři
VYHLEDÁVÁNÍ
24.03.2018 a 01:00 h.
ZVONĚNÍ
1. hodina . . . 08.00 - 08.45
2. hodina . . . 08.55 - 09.40
3. hodina . . . 10.00 - 10.45
4. hodina . . . 10.55 - 11.40
5. hodina . . . 11.50 - 12.35
6. hodina . . . 12.45 - 13.30
7. hodina . . . 13.35 - 14.20
8. hodina . . . 14.30 - 15.15
KALENDÁŘ
« březen - 2018 »
PO ÚT ST ČT SO NE
. . . 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 .
E - VÝUKA
POBAVME-SE-O-ALKOHOLU
DŮLEŽITÉ ODKAZY
POČÍTADLO PŘÍSTUPŮ
Copyright © 2012 - 2018 ZŠ Školní, Klášterec nad Ohří - všechna práva vyhrazena
Redakční systém, kód, design a panoramatické prohlídky Blig s.r.o.